×
Ürünler Sepete Eklendi
Fuchsia

  Hub-Çoklayıcılar

  Filtreleme

  25 adet ürün mevcut.

  Hub Çoklayıcı Nedir?

  Cihazların birbirine bağlanmasında en önemli görevi üstlenen hub çoklayıcılar, birden fazla cihaz arasında veri iletimi sağlar. Temel olarak bilgisayarlar, yazıcılar, tarayıcılar ve daha birçok cihaz arasında veri aktarımını mümkün kılmaktadır. Bu cihaz veri akışını sağlarken gereksiz kablo karmaşıklığını ortadan kaldırır. Kullandığı protokol sayesinde aynı hub-çoklayıcıya bağlı cihazların arasında veri iletiminde sırayı düzenler ve çakışma yaşanmasının önüne geçer.

  çoklayıcı

  Hub Çoklayıcı Nasıl Çalışır?

  Genelde bir USB portu veya Ethernet bağlantısı sayesinde veri aktarımı gerçekleşir. Veri gönderi talep edildiğinde cihaz hub-çoklayıcıya bağlanır ve hedef cihaza veri aktarımını gerçekleştirir. Veri aktarım hızı genelde Mbps cinsinden ölçülür.

  Hub Çoklayıcı Türleri

  Bağlantı noktaları sayısına göre hub çoklayıcılar çeşitlilik gösterir. Hub-çoklayıcılar;

  • 3 girişli çoklayıcılar
  • 4 girişli çoklayıcılar
  • 5 girişli çoklayıcılar
  • 8 girişli çoklayıcılar
  • 10 girişli çoklayıcılar
  • 11 girişli çoklayıcılar
  • 13 girişli çoklayıcılar
  • 15 girişli çoklayıcılar

  Burada belirtilen girişler tek tip girişler olmamakla birlikte içerisinde USB, Ethernet, HDMI, Audi port, VGA gibi girişleri destekler. Her biri kendi içinde farklı sistemlerle kurulmuş yapıya sahiptir. Desteklediği modeller ve desteklemediği modelleri teşhis edebilmek için ise ürünleri ziyaret etmelisiniz. Ayrıca USB çoklayıcılar, type c çoklayıcılar da bu sınıf içerisine girer.

  çoklayıcı çeşitleri

  Hub Çoklayıcı Fiyatları

  Özelliklerine ve bağlantı noktası sayısına göre hub çoklayıcılarının fiyatları değişiklik gösterir. Basit kategoride ele alınacak çoklayıcı aletlerde bir kaç port girişi bulunur. Bunun haricinde daha fazla portlu çoklayıcılar da bulunur. Bu çoklayıcılara yüksek ücretler ödememek için sitemizden bütçenize uygun ürünü satın alın.

  Sepet (

  0

  )
  Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
  Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
  Alışveriş Yap